remont salonu

Wymarzone meble do salonu

Wakacje, ach wakacje! Czyż nie jest to czas, gdy statystyczny Polak decyduje się na metamorfozy swoich wnętrz? O tak… i ja należę do tego grona.
Właśnie teraz, gdy mam mnóstwo czasu – urlop i te sprawy, postanowiłam, że dokonam delikatnych zmian w salonie.
A konkretnie modernizacji pragnę poddać kolory ścian oraz wymianę szafki RTV i stolika kawowego, który był tylko chwilową „alternatywą”, która została z nami na dłużej. A konkretnie prawie na dwa lata.

Stolik kawowy

Jak wiadomo rzeczy kupione na chwile bądź te prowizoryczne, są zazwyczaj tymi ostatecznymi. Jednak w tym przypadku konieczna jest wymiana. Moim pierwszym wyborem był stolik kawowy dwuczęściowy, o metalowej konstrukcji i szklanych blatach z Ikea. Model świetny, lekki mobilny, jednak psuje całą moją koncepcję wnętrza idealnego.

stoliki kawowe ze szklanym blatem
fot. Ikea

Moim marzeniem od zawsze był stolik o metalowej konstrukcji, lecz o blacie, który został wykonany z plastra drzewa – naturalny, lekko olejowany. Jednak cena stolików przysparza o zawrót głowy.
Postanowiłam więc, że wykonam ów model sama. Trochę czasu to zajęło, gdyż ciągle trwały poszukiwania odpowiedniej wielkości pnia.
W końcu – ZNALAZŁAM! I to całkiem przypadkiem, jadąc w odwiedziny do rodziców, napotkałam wycinki drzew. Za niewielką opłatą otrzymałam solidny, wymarzony kawałek drewna! Posiada on nieregularne kształty, widoczne pęknięcia i doskonałą wielkość.

Radość niespotykana. Tym bardziej wiedząc, że mój ukochany Tatuś, od dawna był przygotowany na taką ewentualność i własnoręcznie wykonał stelaż.
Teraz „tylko” wystarczy odpowiednio przygotować drewno, by kurz, brud czy inne czynniki nie uszkodziły jego faktury. Zajęło mi to trochę czasu – szlifowanie, olejowanie i impregnowanie – ale się udało! Mój ukochany stolik jest gotowy!

Stoliki kawowe
fot. fotolia


Teraz czas na szafkę RTV

Szafka RTV. I tutaj mam dylemat. Chciałabym, by była ona nowoczesna, a zarazem posiadała elementy, wstawki, choć odrobinę przypominające wybarwienie drewna naturalnego w połączeniu z czernią bądź bielą. Może to być w formie blatu, stelażu, frontów czy też uchwytów.
Kolejnym dylematem jest to, czy ma być ona wisząca, czy też stojąca? W sieci znalazłam wiele propozycji, jednak nie wszystkie spełniają moje oczekiwania.
Ta za wąska, ta za szeroka, ta zbyt nowoczesna, a ta zbyt staromodna. Wybór padł na cztery konkretne modele, które dostępne są w jednym sklepie:

1. Szafka RTV Empire

Szafka RTV
fot. Mirjan24

2. Szafka RTV Claude

Industrialna szafka RTV
fot. Mirjan24

3. Szafka RTV Quant

Loftowa szafka RTV stojąca
fot. Mirjan24

4. Szafka RTV Dlone

Nowoczesna szafka RTV wisząca
fot. Mirjan24


A Wy co sądzicie o moich propozycjach? Coś się nada? 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *