Covid19

Wakacje 2020 – jak będą przebiegać w czasach pandemii?

Zamknięci, odizolowani — większość z nas z utęsknieniem czekała na „normalne” wakacje. W tym roku miały być one niezwykłe – urlop, powiązany z podróżą poślubna… Miało być po prostu magicznie! No ale cóż…

Zwykle o tej porze byłam nie tylko ciałem, ale i duchem gdzieś w zagranicznych kurortach, wygrzewając się w słońcu, sącząc zimne napoje. Jednak w tym roku coś się zmieniło – a bardziej ktoś to zmienił – COVID19. Wirus, który niejednym pokrzyżował dalekobieżne plany. Niejednokrotnie ludzie zostali zmuszeni do odwołania bądź przesunięcia w czasie swych wymarzonych wakacji. Zachwiał on nie tylko naszym poczuciem bezpieczeństwa, ale i finansami.

Ale czy tak naprawdę jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na siedzenie w domu? Taras, balkon, ogródek a może przysłowiowy „RODOS”? Z tyłu głowy pojawia się także opcja krótkiego wypadu nad Bałtyk, Mazurskie jeziora bądź w Tatry.
A jeśli już wyjedziemy — nieważne gdzie, to jakie formy wypoczynku będą bezpieczne w czasach pandemii koronawirusa?


Jak zorganizować urlop w czasie pandemii?

Najpopularniejszym pomysłem jest wyjazd z dala od większych skupisk ludzi. Otaczamy się wtedy gronem najbliższych nam osób – domowników, rodziny bądź przyjaciół. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie tegorocznego urlopu na terenie kraju. Co za tym idzie? Będzie bardziej swojsko, rodzinnie, bez ekstrawagancji i przepychu – te wakacje będą inne, co wcale nie oznacza, że gorsze.

A świat stale kusi zagranicznymi ofertami pięciogwiazdkowych hoteli z pełnym wyżywieniem, gwarantowanym słońcem i pięknymi widokami… Jednak takie wyjazdy należy odłożyć w czasie ze względów bezpieczeństwa nas samych i naszych najbliższych.


Polska jest piękna!

Według statystyk, Polacy szturmem ruszyli nad morze, jeziora i w góry. Już niemal od połowy czerwca w hotelach, domkach letniskowych czy pensjonatach brakuje miejsc noclegowych. Najczęściej wybierane są takie, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Takie, które znajdują się z dala od innych ludzi, by móc swobodnie zachować dystans społeczny.

Tak odosobnione miejsca są idealne, by móc pojechać tam z dziećmi i czworonożnymi przyjaciółmi. Cisza, spokój, z dala od miejskiego zgiełku, pracy i obowiązków… Tylko my i nasi najbliżsi.
Każdego dnia można organizować sobie różne atrakcje, w zależności od rejonu. Mazury — tutaj masz dowolność. Niemalże każdego dnia możesz wybrać sobie inne jezioro i inną plażę z fantastycznym widokiem. A ogólnodostępne lasy to obowiązkowy element podczas długich spacerów czy wycieczek rowerowych.

jeziora mazurskie

Morze – trochę dla wygody, a trochę dla zdrowotności. Polskie Morze jest szczególnie cenione ze względu na swe prozdrowotne właściwości. Jest też idealnym miejscem do wypoczynku – plaża, szum morza, piasek – tylko ta pogoda, którą ciężko przewidzieć…

morze bałtyckie

Góry? Owszem! To wyboru macie kilka pasm górskich: Tatry, Bieszczady, Karkonosze, Pieniny itp. zachwycając pięknymi widokami i niezwykłą atmosferą, która zagwarantuje wypoczynek psychiczny (nie myląc z fizycznym!). O tak! Bo po górach należy chodzić, zwiedzać i zdobywać szczyty! A kiedy już się wymęczysz chodzeniem, wieczorem obowiązkowo siadasz przy ognisku i po prostu się relaksujesz.

góry

Złowrogi wirus jeszcze nie odpuścił i nic nie wskazuje na to, że łatwo da za wygraną. Ale to nie oznacza, że masz szczelnie zamknąć się w mieszkaniu i całkowicie zrezygnować z wyjazdów!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *