home office

Home Office – czyli biuro po mojemu.

Czym jest „Home office”? To nic innego jak system pracy wykonywany w domowym zaciszu. Jest również nazywany naprzemiennie pracą zdalną bądź mobilnym stylem pracy. 

Najczęściej pracą w domu, „obarczane” są osoby wykonujące wszelkie prace biurowe czy też działy IT. Jednak w dobie szalejącej pandemii coraz częściej wysyłane są na tzw. zdalne, osoby pracujące w bankowości, administracji czy księgowości – wszyscy ci, którzy mogą wykonywać pracę przy komputerze w domu. Takie działanie ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa pomiędzy pracownikami – ale czy zdaje to egzamin? Jest to coraz bardziej popularne zjawisko, a pracownicy często cenią sobie możliwość częściowej pracy z domu. Tak, częściowej. Bo przecież nikt nie chce kojarzyć własnego domu z miejscem wykonywanej pracy… Do domu mamy przychodzić i relaksować się, a nie myśleć o tym, co powinniśmy jeszcze wykonać bądź poprawić.


Praca w domu

Ponad rok, po przejściu na pracę zdalną coraz częściej słyszymy, że pracownicy przebywający na home office, wręcz pragną wrócić do swych biur, wykonując pracę w wyznaczonych przez pracodawcę godzinach pracy oraz miejscu.
Nikt nie spodziewał się, że przymusowa praca w domu, potrwa aż tak długo! Bo przecież mowa była o zamknięciu tylko na dwa tygodnie…

Dużo osób, dopiero teraz postanawia urządzić dla siebie kącik do pracy w salonie bądź sypialni – bo nikt nie wie, ile to jeszcze potrwa…
Do tych osób należę i ja. Dość długo zwlekałam z urządzeniem prywatnego biura w mieszkaniu. Zawsze odkładałam to na później, z nadzieją, że w końcu wrócimy do swych biur w miejscach pracy. Tak się jednak nie stało aż do dziś! Dlatego postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać odpowiedniego biurka, fotela i regałów bądź półek, które umożliwią mi skrzętną organizację biura.


Idealne miejsce do pracy

W pierwszej kolejności wymierzyłam dokładnie miejsce, w którym ma stanąć odpowiednie biurko. Tak, tylko jak powinno wyglądać odpowiednie biurko? Na pewno powinno mieć duży blat roboczy. Taki, abym mogła swobodnie pomieścić laptopa, stertę dokumentów oraz niezbędne podręczniki czy też gazety tematyczne.
Powinno mieć także szuflady – a przynajmniej chociaż jedną, która stanie się idealnym miejscem na akcesoria biurowe. Jest to wymóg konieczny, bo lubię mieć wszystko w zasięgu ręki, a nie wzroku. 😛
Ponadto chciałabym, aby biurko było w kolorze bieli, by idealnie współgrało z innymi meblami, które aktualnie znajdują się w wygospodarowanym na biuro pomieszczeniu. Zaintrygował mnie ten mebel, bo ma dosłownie wszystko, czego potrzebuje.

biurko do biura
Biurko Heron. fot. Mirjan24

Zastanawiam się jedynie nad wyborem fotela. Wiem, jak bardzo fotele na kółkach potrafią zniszczyć panele. Ciągłe odsuwanie, przemieszczanie się nieźle rysują podłoże, sprawiając, że ich wygląd po kilku miesiącach bądź latach z pewnością będzie przyprawiał mnie o ból głowy. Wiem, że istnieją maty, które chronią podłogę przed zarysowaniem. Jednak nie wygląda to zbyt estetycznie…

Dlatego postanowiłam, że w biurze będą dwa klasyczne fotele (no może nie całkiem klasyczne, bo nowoczesne), ale na nóżkach. 😛 Co o nich powiecie?
Oczarowały mnie niesamowitym designem, modnym kolorem i wysokim komfortem. Szkoda, że wcześniej ich nie znalazłam, bo z pewnością znalazłyby się w mojej jadalni. Jeszcze ich nie kupiłam, a już wiem, że mój kot będzie ich stałym bywalcem!

fotele do biura
Fotele Archie. fot. Mirjan24

Co do półek – myślałam o czymś minimalistycznym. Coś bardziej klasycznego, prostego i funkcjonalnego. Również w kolorze bieli, koniecznie w macie. Nie mam zbyt dużo dokumentów, jednak chciałabym, aby moje ulubione książki również znalazły swoje miejsce w tym pomieszczeniu.

półki do biura
Półki Cygni. fot. Mirjan24

Myślicie, że wszystko razem, będzie dobrze współgrało z resztą mebli? Jestem ciekawa waszej opinii!Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *