Domowe środki czystości w łazience.

Domowe środki czystości do Twojej łazienki.

Korzystanie z własnych ekologicznych środków do czyszczenia łazienki to same plusy! Przede wszystkim nie przyczyniamy się do zaśmiecania środowiska poprzez kupowanie masowej ilości detergentów w plastikowych opakowaniach. Drugą istotną korzyścią jest cena, na pewno zaoszczędzimy, gdy porównamy sobie przeciętnej jakości produkty do czyszczenia z takimi, które zrobimy własnoręcznie. Domowe środki czystości to banalnie proste, a zarazem bardzo skuteczne przepisy na ekologiczny dom!

Jak czyścić fugi bez chemii?

Czyszczenie fug, nie musi oznaczać szorowanie ich przez długie godziny. Ten sposób pozwoli zaoszczędzić Ci sporo czasu.

Na początku zmocz fugi, a następnie rozprowadź na ich powierzchnię proszek do pieczenia. Teraz masz godzinę dla siebie, zajmij się czymś innym lub odpocznij z ulubioną kawą w ręku. Po tym czasie czystą ściereczką umyj powierzchnię ściany (lub podłogi). Efekt zadowolenia gwarantowany.

Czym myć płytki łazienkowe ?

Mam rozwiązanie, domowy płyn poradzi sobie lepiej niż nie jeden detergent. Proporcje, które są polecane to 1 łyżeczka octu na jedną szklankę wody. Ocet ma działanie bakterio i grzybobójcze, a także sprawi, że podłoga będzie błyszcząca. Koniec ze smugami, które pojawiały się przy używaniu sklepowych rozwiązań. Niech nie zniechęci Cię nieprzyjemny zapach octu, nie będzie on długotrwały i po kilku minutach, nie będziemy go już czuć.

Czyszczenie umywalki pastą z sody i octu.

Jeśli chcesz, żeby twoja łazienka wyglądała jak nowa, koniecznie spróbuj wykonanie pasty. Do szklanki wsyp sodę oczyszczoną oraz dodaj 3-4 łyżki octu. Wymieszaj mieszankę i wyszoruj nią całą powierzchnie umywalki, odczekaj kilka minut i spłucz ją czystą wodą.

Czyszczenie wanny w naturalny sposób.

Niezawodny sposób na czyszczenie wanny, znany już przez nasze babcie to sok z cytryny ze szklanką ciepłej wody. Mieszanką, nałożoną na czyścik, szorujemy całą powierzchnią wanny. Jako środek do czyszczenia sprawdzi się tu także ocet, stosowany rozcieńczony z wodą.

Jaka powinna być łazienka, która będzie łatwa w czyszczeniu?

Jestem zdania, że meble powinny przede wszystkim być funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Lubię porządek, lecz nie lubię spędzać masy czasu na sprzątaniu mieszkania.

Meble łazienkowe, które w znacznym stopniu zaoszczędzą wasz czas, który poświęcacie na porządkowanie to takie, które mają prostą budowę. Oznacza to, że bez problemu możemy dostać się ścierką, do każdego elementu mebla oraz jest mało zakamarków, gdzie może schować się kurz lub brud.

Żeby dokładnie zobrazować jakie meble łazienkowe będą dobrze wyglądać i równocześnie będą łatwe w czyszczeniu, poniżej wklejam wam kilka inspiracji wraz z linkiem do sklepu internetowego – Mirjan24.

Meble łazienkowe Lumia
Meble łazienkowe z umywalką Ibbien
Meble łazienkowe Summer 2

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *