Pomysły na dekoracje do domu

Jakie dekoracje wybrać do domu?

Czasami tym, czego brakuje w naszym pomieszczeniu, są pozornie nic nie znaczące, malutkie akcenty. Dopełniają całość, sprawiając, że faktycznie jest idealna. Bez nich nie byłaby kompletna. Można na to spojrzeć jak na układankę, której potrzeba kilku puzzli. Właśnie dlatego dekoracje są takie ważne! Pozwalają również przelać nasz charakter na „płótno”, pokazać dokładnie gościom, co lubimy. Dzięki temu Twój dom stanie się wyjątkowy, jedyny taki na świecie! Od obrazów, po rośliny w doniczkach, kończąc na zdobionych wazach. W tym artykule pomogę Ci w wyborze kilku ciekawych dekoracji do twoich pomieszczeń.

Rośliny doniczkowe, śliczne i pożyteczne!

Śliczne? Bez wątpienia! Jednak z pewnością nasuwa Ci się pytanie: „Jak mogą być dla mnie pożyteczne?”. Czas na nieco naukowych słów! Nie tylko usuwają dwutlenek węgla z powietrza i przekształcają go w tlen, ale też pozbywają się szkodliwych chemikaliów. Badania dowiodły również, że pomagają redukować poziom naszego stresu. Poprawiają także nasz nastrój. Dużo jak na kilka małych roślin, prawda?

Rośliny dekoracje
Źródło: https://pixabay.com/

Nadają pomieszczeniom unikalnego, naturalnego charakteru. Sprawiają, że zyskujesz swój malutki ogród we własnym domu. Dzięki takim dekoracjom do swego królestwa przeniesiesz dużo natury.  Jeżeli martwisz się tym, że nie zadbasz o nie właściwie, to polecamy sukulenty. Wymagają mało uwagi. Klimaty pustynne przystosowały je do długich okresów bez wody. To wszystko to jednak dopiero połowa sukcesu. Trzeba je w końcu w czymś zasadzić! Stylowe doniczki będą idealnie się z nimi komponowały. Proste, w kolorach czarnych i białych, dobrze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach!

Rośliny doniczkowe dekoracje
Źródło: https://pixabay.com/

Świeczki jako dekoracje do domu

Nie tylko do romantycznych kolacji przy stole. Świece razem z unikalnymi, stylizowanymi świecznikami, to część coraz to większej ilości aranżacji! Dzięki nim twój dom stanie się jednocześnie klasyczny, elegancki i szykowny. Nieco w stylu Vintage, ten coraz wyżej pnie się w rankingu najbardziej popularnych stylów.  Umieść je na komodach, szafkach, na biurku. Dodadzą pokojowi ciekawego nastroju. Posłużyć mogą również jako nocne oświetlenie. Klimat stanie się tak gęsty, że będzie można ciąć go nożem! Przepiękne zarówno za dnia, jak i w nocy. Jest to jedna z rzeczy, na które warto postawić w tym roku.

Dekoracje świeczki
Cozy home photo created by pvproductions – www.freepik.com

Dekoracje do domu w formie obrazów!

Co przychodzi na myśl po przeczytaniu „dekoracje do domu”? Z pewnością obrazy! To najbardziej podstawowa forma sztuki, znana ludzkości od zarania dziejów. Jednak jakie dokładnie obrazy będą pasowały do Twojego pomieszczenia? Z pewnością zadajesz sobie to pytanie! Do nowoczesnych wnętrz mogą pasować zarówno proste kształty, czy rysy, jak czysta abstrakcja. Styl ten jest o tyle uniwersalny, że większość dzieł sztuki będzie do niego pasowała. Obrazy w stylu loftowym mogą przedstawiać zdjęcia opuszczonych fabryk, plakaty, szkice, czy inne, surowe tematy. Jeżeli chodzi o motywy skandynawskie, to tutaj powinna dominować natura: rośliny, zwierzęta, najczęściej jasne barwy. Co zaś z wnętrzami klasycznymi? Strzałem w dziesiątkę będą krajobrazy, bądź kopie obrazów znanych malarzy.

Obraz dekoracja
Frame psd created by rawpixel.com – www.freepik.com

Klasyczne dekoracje do domu – kwiaty w wazonach

Zwrócę tutaj uwagę przede wszystkim na te sztuczne! W łatwy sposób można sprawić, że będą wyglądały jak prawdziwe, a będą o wiele, wiele trwalsze. Czas na poradnik w poradniku! Zacznij od wyboru takich o najwyższej jakości, zadbaj o to, by liście i kwiaty były jak najbardziej realistycznie. Musisz zadbać również o odpowiedni wazon! Jeżeli chcesz postawić na przeźroczysty, to możesz dolać do niego wody. Końcówki łodyg sztucznych kwiatów można wtedy pokryć lakierem do paznokci. Dzięki temu będą bardziej odporne na wilgoć. Dobrym sposobem jest też łączenie sztucznych z prawdziwymi! Na koniec pozostanie nam usunięcie niektórych, większych liści i uzyskanie w ten sposób bardziej naturalnego wyglądu. I voilà, mamy piękne, sztuczne rośliny!

Sztuczne kwiaty dekoracja
Źródło: https://pixabay.com/

Coś uroczego, czyli zdjęcia w oprawkach!

Idealne na komody, czy pułki, zdjęcia z naszymi bliskimi mogą w dobry sposób wypełnić pomieszczenie i dodać kilka puzzli, o których wspominaliśmy na początku artykułu! Nasze zyska unikalną, przytulną atmosferę.  Ważne są też stylizowane ramki, dzięki którym przedmioty będą bardziej się wyróżniały. Równie dobrze możemy jednak na nich umieścić napisy, czy specjalne grafiki, może kolorowe wzory, albo krajobrazy?

Obrazek dekoracja
Home deco psd created by rawpixel.com – www.freepik.com

Na sam koniec – czajniczki, jako dekoracje do domu!

Jedną z pierwszych rzeczy, które zobaczą nasi goście, to zestawy do herbaty, czy kawy. To tym właśnie ich przywitamy. Warto postawić na unikalne, ceramiczne wzory. Gdy zaś nie będziemy używać tego zestawu – możemy umieścić go na komodzie, by i w ten sposób zdobił pomieszczenie.

Dekoracyjny czajniczek
Tea set photo created by KamranAydinov – www.freepik.com

A czy Tobie udało się znaleźć tutaj coś dla siebie? Który z pomysłów spodobał Ci się najbardziej? Zapraszam do dzielenia się opiniami!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *