robot sprzątający w domu

Robot sprzątający – czy warto zdecydować się na zakup?

Życie w biegu, brak czasu (dosłownie na wszystko, a zwłaszcza na codzienne sprzątanie domu) zmusił mnie do podjęcia nagłych i niespodziewanych decyzji. Masa sierści, kurz i widoczne na podłodze paproszki to coś, co na co dzień bardzo mnie irytowało… Wtedy właśnie zdałam sobie sprawę, że potrzebuję pomocy. Takiej, która nie będzie wymagała mojej obecności, a ja po przyjściu z pracy, będę mogła przeznaczyć czas na inne sprawy – na pewno nie na odkurzanie.

O tak! Moim wyborem stał się automatyczny robot sprzątający, który jest coraz częściej wybieranym urządzeniem domowym. Uwielbiany przez Panie, kochany przez Panów. Wiele osób wybiera go jako alternatywę dla tradycyjnych odkurzaczy, niewymagających wykonania jakichkolwiek dodatkowych czynności.

robot sprzątający


Sprzęt ten ma wiele zalet, ale ma też i wady.

Jedną z głównych zalet jest jego wielkość, a także cicha praca. Robot ten prawie niezauważalnie przemyka po podłogach pokoi, skrzętnie „wciągając” to, co niepotrzebne.
Bez problemu wjedzie pod komodę (o ile jest ona na nóżkach) stolik czy kanapę. Jest także głównym obiektem zainteresowania naszego kota – uwielbia go gonić i łapać w momentach, gdy ten poszukuje przestrzeni do sprzątania.
Robot wyposażony jest w specjalne czujniki, dzięki którym wykrywa zabrudzenia i przeszkody na swojej drodze. Bez obaw – został on tak zaprogramowany, że nie spadnie ze schodów czy też innej napotkanej wyniosłości. Nie obije także ścian, mebli czy innych sprzętów stojących na jego drodze.

robot domowy

Na jednym ładowaniu potrafi pracować co najmniej godzinę, po czym samoistnie wraca do stacji ładującej. Czas całkowitego naładowania robota wynosi około 2 godzin. Nawet jeśli zdarzy się, że akumulator nie będzie w 100% naładowany i sprzęt nie dokończy odkurzania, to po całkowitym naładowaniu powróci do zapamiętanego przed rozładowaniem miejsca, kontynuując odkurzanie.
Robot nie posiada wymiennych worków – jedynie szufladkę, w której lądują wszystkie nieczystości, którą należy po każdym sprzątaniu dokładnie opróżnić.

By uruchomić sprzęt, wystarczy odpowiednio go zaprogramować. Może włączać się o wybranej godzinie, gdy Ty jesteś jeszcze w pracy. Możesz też uruchomić go, gdy ten znajduje się w stacji dokującej, naciskając przycisk w jego obudowie bądź też uruchamiając go za pomocą pilota. Jest również opcja włączenia go zdalnie, poprzez aplikacje w telefonie.

Jedynymi zauważalnymi wadami robota sprzątającego jest niedokładne zbieranie zanieczyszczeń z miękkich dywanów oraz dość wysoka cena, która co niektórych potrafi wystraszyć.
Z roku na rok, modele sprzątające są jednak coraz tańsze ze względu na stale rosnącą im konkurencję, a także wyposażone w coraz to nowsze rozwiązania np. mopowanie podłóg. Kto wie, może i na taki model w niedługim czasie się skuszę?

I nawet teraz siedząc w salonie, odpoczywając i popijając ulubioną herbatę, spoglądam, jak mój robot sprząta. Ależ to jest cudowne!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *