jak wykonać hybrydę na paznokciach

Manicure hybrydowy – jak w prosty i szybki sposób wykonać go w domu.

Manicure hybrydowy jest doskonałą alternatywą dla zwykłych lakierów, które schną godzinami, trudnych do opanowania żeli bądź niemodnych już tipsów. Hybrydy zapewniają piękny wygląd dłoni, utwardzając przy tym naturalnie słabą płytkę paznokcia.
Każda kobieta chce być zadbana, dobrze się prezentować i nadążać nad panującymi trendami – nie tylko w modzie, ale także w urodzie. Jednak nie każda kobieta ma czas na to, by udać się na wyznaczoną godzinę do kosmetyczki, by ta mogła wykonać nam profesjonalny manicure hybrydowy.
Są na to rady – wykonać manicure hybrydowy samemu! Jak? Poniżej pokrótce opiszę poszczególne czynności.

Sprzęt do manicure hybrydowego

W pierwszej kolejności powinnaś zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i kolory, które chciałabyś nosić na paznokciach przynajmniej przez dwa kolejne tygodnie. Pamiętaj – są to sprzęty do wykonywania paznokci sobie samemu. By wykonywać manicure osobie bliskiej: koleżance, mamie czy siostrze, niezbędne będą również środki dezynfekujące, rękawiczki czy sterylne, jednorazowe pilniki.

By wykonać sobie samej paznokcie, potrzebne Ci będą:
– pilniki (najlepiej papierowe o ziarnistości 180, które nie niszczą paznokcia),
– lampa UV bądź LED,
– cążki bądź kopytko do odsuwania skórek,
– cleaner,
– delikatna szczoteczka, do usunięcia pyłu paznokciowego,
– waciki bezpyłowe,
– primer – kwasowy bądź bezkwasowy, wszystko w zależności od rodzaju paznokcia (nie jest on jednak konieczny do tworzenia manicure hybrydowego),
– baza,
– wybrany przez siebie kolor lakieru hybrydowego,
– top, może być z dyspresją bądź bez – osobiście używam topu bez przemywania 😊
– oliwka do skórek bądź krem.

Wiadome, zakup lampy to jednorazowy koszt, który zwraca się dość szybko. 😊 W lakiery, płyny czy pilniki doposażasz się regularnie, gry tylko zauważysz lekkie braki. 😉

I co teraz?

Musisz pamiętać też o tym, że cały proces trwa znacznie dłużej niż u kosmetyczki, tym bardziej, jeśli jest to Twój pierwszy raz. Z każdym kolejnym będzie już tylko lepiej. 😊
Decydując się na zrobienie paznokci hybrydowych samemu w domu, zwróć uwagę na jakość produktów. Wybieraj sprawdzonych producentów o dobrych opiniach, gdzie skład poszczególnych środków jest dokładnie opisany na opakowaniu.

Siadasz wygodnie w ulubionym fotelu, popijasz gorącą herbatę i zaczynasz działać. Od czego zacząć?
Zacznij od odtłuszczenia płytki paznokcia preparatem o nazwie „Cleaner”. To środek, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianej, tłustej otoczki na paznokciu naturalnym.
Odsuń bądź usuń niechciane skórki, znajdujące się przy wale paznokciowym. Manicure hybrydowy, w którym są one widoczne, bądź nieusunięte, wygląda nieestetycznie i niedokładnie. Poza tym zalane skórki przyczyniają się do szybszego niszczenia lakieru.

piłowanie paznokci


Kolejnym etapem będzie nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom oraz lekkie zmatowienie płytki paznokcia – ma to zwiększyć przyczepność nanoszonych na niego lakierów. Najlepiej jest to wykonać pilnikiem o gradacji 180/200 bądź blokiem polerskim. Są to specjalne oznaczenia pilników o delikatnej ścieralności, które nie niszczą płytki.
Po każdym z etapów piłowania należy oczyścić szczoteczką paznokieć oraz przemyć do Cleanerem, by pozbyć się zanieczyszczeń, które mogą nam przeszkodzić w tworzeniu idealnego manicure.

Cleaner - odtłuszczacz


A teraz zaczynamy malowanie!

Gdy odpowiednio przygotujesz płytkę paznokci, możesz zacząć zabawę lakierami hybrydowymi. Zaczynasz od nałożenia odpowiedniej bazy – ja stosuję bazę Hard, która jest twarda i zapobiega łamaniu się naturalnego paznokcia. Dzięki niej możesz nadać paznokciom odpowiedni kształt, a w razie potrzeby możesz również także lekko przedłużyć płytkę.
Malując hybrydą pierwszy raz, zalecam malowanie pojedynczych paznokci – unikniesz rozlania materiału.

A teraz do lampy!

Wykonując paznokcie samej sobie, nie musisz inwestować w drogie lampy o dużej mocy. Może być to lampa tzw. mostek 9W, który nadaje się do domowego użytku. Jednak może mieć on problemy z utwardzeniem dość ciemnych kolorów, które nawet w lampie o wyższej mocy, potrzebują wydłużonego czasu utwardzania (np. kolor czarny).
Osobiście używam lampy UV/LED 48W, która pozwala na szybkie i bezproblemowe utwardzanie zarówno żeli, jak i hybryd.

lampa UV/LED


Jeśli baza została odpowiednio nałożona na wszystkie paznokcie, przystępujemy do malowania kolorem. Zazwyczaj są to dwie cienkie warstwy, które każdorazowo utwardzasz w lampie (ok. 60 sek.)
Na ostatniej warstwie lakieru możesz wykonać zdobienia. Tutaj jest dowolność – mogą być kropki, kreski, kwiatki czy też jednolity kolor. Wszystko zależy od upodobań. Im więcej zdobień, tym czas realizacji manicure hybrydowego ulega wydłużeniu. 😉

Kolejnym etapem jest nałożenie topu, który odpowiednio utrwali wykonany przez nas manicure hybrydowy, zapewniając także wymarzony połysk. I tutaj należy pamiętać o prawidłowym wykonaniu, zabezpieczając wolny brzeg paznokcia. Takie wykończenie ma na celu zapobiegnięcie rozwarstwianiu się poszczególnych części lakierów, uniemożliwiając dostanie się tam powietrza, czy też wody.
Jeśli stosujesz top z warstwą dyspresyjną, konieczne jest przemycie. Występująca w nim klejąca warstwa po utwardzeniu to rzecz normalna, którą łatwo usuniesz za pomocą wacików bezpyłowych i Cleanera. Na rynku występują również topy, których powierzchni nie trzeba przecierać, gdyż warstwa dyspresyjna tam nie występuje. Są to tzw. Topy No Wipe.

malowanie paznokci


Gdy wykonasz już wszystkie powyższe czynności, możesz przystąpić do odpowiedniej pielęgnacji – nałóż oliwkę na skórki, delikatnie wmasowując ją w wały przypaznokciowe. Zapewnisz im odpowiedni i zadbany wygląd.

Niespodziewane problemy

Lakiery, które pochodzą z niewiadomych źródeł, mogą przysporzyć nam więcej kłopotów niż pożytku. Jeśli po wykonaniu hybryd, na paznokciach, skórkach bądź palcach występują zaczerwienienia, które swędzą, pieką czy też szczypią, niezwłocznie trzeba usunąć manicure. To oznaka uczulenia na poszczególny składnik, znajdujący się w lakierach, który może pojawiać się jeszcze przez jakiś czas od „ściągnięcia” lakieru.

Jak ściągnąć lakier hybrydowy?

Do tego potrzebne będą: pilnik (najlepiej gruboziarnisty), aceton, waciki kosmetyczne, folia aluminiowa oraz kopytko.
W pierwszej kolejności należy odpowiednio zmatowić lakier, tak by ułatwić wniknięcie acetonu w struktury paznokcia. Następnie namoczyć acetonem waciki, przykładając je do zmatowionego paznokcia, owijając przy tym go delikatnie folią aluminiową. Zajmuje to zwykle około 15 minut, po czym lakier samoczynnie pęka, ułatwiając jego usunięcie za pomocą kopytka.
Hybrydy można również usunąć za pomocą pilnika, piłując poszczególne warstwy, jednak jest to bardzo pracochłonne.

matowienie paznokcia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *